Bronzano doba karakteristično po početku društvene stratifikacije, kreiranja socijalnog poretka kakvo nam je poznato, pri čemu sahranjivanje i prikazivanje statusa i društvenog položaja kroz sahranu, postaje snažno vidljivo. Upravo zato u pogrebnoj praksi paleobalkanskih populacija imamo obilje priloga, čitavu lepezu rituala vidljivih u izgradnji velikih grobnica, brojnim prilozima, koji su nerijetko import iz udaljenih teritorija, i antičkih društava.
Takvi su i vrijedni primjerci bronzanodopskog nakita sa lokaliteta Glogovik, u tutinskoj opštini. Na lokalitetu Latinsko groblje u selu Glogovik nalazi se osam evidentiranih tumula od kojih su tri istražena krajem 70.tih godina XX vijeka. Naš nakit pronađen je u tumulu I, u najstarijim grobovima 54 i 44 koji pripadaju srednjem i poznom bronzanom dobu, do 1200. godine p.n.e.
U grobu 54 u kom je sahranjena ženska osoba, pronađene su dvije bronzane grivne, po jedna na obije podlaktice, te ogrlica u regiji vrata, izrađena u formi uvojaka a od bronzane žice.
Iz mlađeg groba (44) iz pomenutog tumula ostalo je 5 bronzanih ukosnica, odnosno ukrasnih igala za kosu, od kojih su 3 velike, a dvije istovetne ali manje. Duge igle, preko 10cm, imaju sofisticirano izvedenu dršku i pronađene su u temenom dijelu skeleta. U nivou ušiju, pomenutog skeleta, sa obije stranebile su dvije bronzane naušnice tipa noppenring.
Grobni prilozi, posebno u bronzanom dobu, omogućavaju lakše razumijevanje kretanja stanovništva i unutrašnjih promjena koje su se dešavale u zajednici, preslikavaju idealizovanu verziju društva a samim tim socijalne, ideološke i ekonomske strukture društva.